Krill Yağı Nedir?

Euphausiacea familyasından olan karides benzeri kabuklulara genel olarak ‘Krill’ denir ve 86 türden oluşur. “AntarktikaKrill”i olarak da bilinen Euphausia superba, Antarktika’yı çevreleyen bozulmamış okyanuslardaki en yaygın Krill türüdür. Birçok deniz canlısını besledikleri için besin zincirinin en alt kısmında bulunurlar.

Krill yağı da tıpkı balık yağı gibi omega-3 asitlerinden EPA ve DHA içeriyor. Ancak krill yağı ve balık yağı, içerdikleri yağ asitlerinin kimyasal yapıları bakımından farklılık gösteriyor.

EPA, 20 karbon zincir yağı asiti, DHA 22 karbon zincir yağ asitidir. Krill yağı, ağırlığına göre % 25 kadar balık yağına benzer miktarda omega-3 yağ asidine sahiptir. Balık yağı içindeki EPA ve DHA trigliserit formunda saklanır; bu yağ asitleri klinik olarak önemli olduğu düşünülen fosfolipitler olarak kril yağında depolanır.

Krill Yağının Faydaları

1. Zengin Omega-3 Kaynağı Sunar

Vücudumuz tarafından üretilemeyen omega-3 yağ asitleri, 7’den 70’e her yaştan birey için önem arz ediyor. Kas gelişiminden cilt güzelliğine uzanan faydaları ile DHA ve EPA ihtiyaçlarınız için balık yağı takviyelerini tercih edebilirsiniz. Ancak balık kokusu ve hazımsızlık gibi şikayetler nedeniyle balık yağı tüketemeyenler için krill yağı benzersiz bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca yapılan araştırmalar krill yağının içerdiği yağ asitlerinin vücut tarafından balık yağlarına kıyasla daha kolay emildiğini gösteriyor. Fosfolipid formlu krill yağı vücut tarafından kolayca emilerek daha etkin bir biçimde kullanılabiliyor.

2. Kolesterol Kontrolüne Yardımcı Olur

Uzmanlar, omega-3 yağ asitlerinin kalp ve damar hastalıklarına karşı olumlu etkisini sıklıkla vurguluyor. Bugün krill yağının, trigliseridleri ve kötü kolesterol olarak bilinen LDL kolesterolünü düşürme noktasında balık yağından daha etkili olduğunu gösteren araştırmalar var. Benzer şekilde krill yağı insülin direnci üzerinde yarattığı olumlu

3. Antioksidan İçeriği İle Yaşlanma Karşıtı Mücadeleyi Destekler

Antioksidanlar hücrenin yaşlanmasına neden olan serbest radikallere karşı savaşarak vücudumuzu korur. Serbest radikaller, cilt yüzeyinde elastikiyet kaybı gibi erken yaşlanma belirtilerine sebep olabilir. Krill yağının içeriğindeki A ve E vitaminleri cilt güzelliğini korumaya ve genel görünümünü iyileştirmeye yardımcı olur.

4. Bağışıklık Sistemini Destekler

Güçlü bir bağışıklık sistemi için düzenli omega-3 alımı şart. Fosfolipid formuyla bağırsak tarafından kolay bir şekilde emilebilen krill yağı bağışıklık sistemine destek olur. Özellikle mevsim geçişlerinde vücudun savunma mekanizmasının yavaşlaması sonucunda artan hastalıklara karşı krill yağı bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur. Düzenli kullanımda daha dinç ve sağlıklı bir bağışıklık sistemine sahip olma noktasında vücudu destekler.

Tüm besin takviyelerinde olduğu gibi krill yağı içeren besin takviyeleri kullanmadan önce de doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin. Herhangi bir kabuklu deniz ürününe karşı alerjiniz varsa krill yağı içeren takviyeleri, uzman tavsiyesi olmadan kullanmayın.

SUP KRİLL MİX JEL

Yukarıda bulunan tüm etkilerini siz de yaşamak isterseniz karşınızda Sup Krill Mix Jel! Kril yağı içeren sıvı takviye edici gıda. Omega 3 (EPA/DHA) içerir. Ağır Metal İçermez.

Organizmanın günlük beslenmenizde alması gereken Omega 3 Yağ asitlerini takviye eder.

https://imecesistem.com.tr/product/sup-krill-mix-jel

İmece Sistem ürünlerimizi denemek ve ürün satışı yaparak gelir elde etmek için bize ulaşabilirsiniz.

www.imecesistem.com.tr

Sağlıklı Hayat İçin

Abone Ol

Aylık e-posta listemize kaydolarak en son haberleri, yeni yazılarımızı ve ürünlerimizi doğrudan gelen e posta kutunuza alırsınız.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.