Alkali Su Nedir?

Alkali su daha bazik bir yapıya sahip olduğu için vücudumuzdaki toksinlerin nötr hale gelmesini ve atılmasını sağlar. Bu sayede vücudumuzun temizlenmesine yardımcı olur. Vücudumuzdaki diğer zararlı maddelerin dışarıya daha hızlı atılmasına yardımcı olur.

Eğer bir suyun pH değeri 7’den fazla ise o alkali sudur. Eğer pH değeri 7’nin altında ise o zaman su asidiktir. PH değeri 7 ise bu defa suyun nötr olduğunu söylemek gerekir. Kısacası PH değerine bağlı olarak 7’nin üzerinde hidrojen bulunan suya alkali su denmektedir.

Şişelerin arkasında yazan pH değeri 7’den yüksekse pH değeri yüksek yani alkali bir sudur. Bu da onun bazik olduğunu gösterir. pH değeri 7’nin altında ise asidik bir sudur ve pH değeri o kadar da yüksek değildir. Suyun pH değeri 7 ise bu onun nötr olduğunu gösterir.

 

Alkali Su Faydaları?

Alkali su vücudumuzdaki toksinlerin nötr hale gelmesini ve atılmasını sağlar. Vücudumuzun temizlenmesine yardımcı olur , diğer zararlı maddelerin dışarıya daha hızlı atılmasına yardımcı olur. Sindirim sistemine destek olarak daha hızlı ve düzenli çalışmasına da yardımcı olur. Vücudumuzun pH dengesinin sağlanmasına da yardımcı olur. Cildimizi besler, yaşlanma belirtilerini azaltır ve cildi güzelleştirir. Hücrelerin daha çabuk yenilenmesine yardımcı olur. pH dengesini sağladığı için vücudun bağışıklık sisteminin daha güçlü olmasına da yardımcı olur. Ödem oluşumunu da engeller. Vücuttan toksinleri atma, ödemi engelleme gibi özellikleri olduğu için zayıflamaya da yardımcı olur.

 • Vücudu toksinlerden arındırır.
 • Güçlü bir antioksidan olarak bilinir.
 • Vücudun pH dengesini sağlar.
 • Vücudu ödem oluşmasına karşı korur.
 • Böbreklerin çalışma kapasitesini artırır.
 • Böbrek taşlarının oluşumunu engeller.
 • Vücudu nemlendirir.
 • Cildi besler ve güzelleştirir.
 • Yüksek enerji verir.
 • Kemik hastalıklarından korur.
 • Diyabeti önler.
 • Kanserle mücadelede destek verir.
 • Yaşlanmayı geciktirir.
 • Alerjenlere karşı dayanıklılığı artırır.
 • Kalbi korur.
 • Sindirim sistemini düzenler.
 • Bağırsak sağlığını korur.
 • Hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur.
 • Bağışıklık sistemini ve vücut direncini güçlendirir.
 • Diyet ve sporla birlikte zayıflamayı destekler.
 • Asidik beslenmenin tetikleyebildiği rahatsızlıklara karşı koruma sağlar.

Alkali Beslenme

Alkali beslenme; tükettiğimiz gıdalar ile vücudumuzda birikmiş olan toksinlerin dengesini koruyan bir beslenme türüdür. Vücudun pH dengesini korur, asidik yiyeceklerin aksine kilo alımı, halsizlik gibi rahatsızlıkları ortadan kaldırır.

“Yüksek tansiyon hastaları azdan çoğa kontrollü tüketmelidir”

HAMİLELİKTE

ALKALİ MİNARELLİ CANLI SU KULLANIMI

Neden hamilelerin daha fazla ALKALİ Mineralli suya ihtıyacı vardır?
Resimde görüldüğü gibi bir bebek mineralli alkali suyun içerisinde yaşar. Türkcemizde bu suya BAŞSUYU denir. Bu adlandırma tesadüfü değildir. Yaşam için en temel unsur, baş suyu olarak adlandırılan mineralli alkali canlı sudur.
Bunu bizden önce gelen bilgeler farketmişler ve adına başsuyu demişler. Her nedense Türkçedeki bu güzelim sözcük, içeriği bir bilgelik taşıyan bu sözcük hele ki sağlık sistemleri tarafından hiç kullanılmaz.
Oysa biz nesneleri birbirinden adlarıyla ayırt ederiz. Eğer bir ad bize birşey söylemiyorsa onun ne ayırdına varırız ne de önemini anlarız.
Bu sadece o bebeği saklamak için değil aynı zamanda beslemek içindir de. Bu yüzden anne bebeğin büyüklüğüne göre sürekli bu suyu değiştirmek zorundadır. Bu genel olarak bilinen olaydır. Özellikle bebek beş aylık olduktan sonra hemen hemen her iki günde bir, bu suyu değiştirmek zorundadır.
Eğer değiştiremez ise bebek ana rahminde zehirlenir.
Bilinmeyen ise şudur. Eğer anne yeterince ALKALİ MİNERALLİ CANLI su içmezse, bu suyu nereden alıp bebeğin yaşaması için hazırlayacaktır. Bu çok basit bir mantıki sonuçtur ki anne içerek alır.
Eğer anne bunu bilmez yada su yerine başka şeyler içerse ne olur.
Böyle bir durumda bebek bunu annenin vücudundan çeker.
Nasıl çeker, annenin kaslarını kemiklerini çözerek.
İşte bu yüzden hamilelikle birlikte ortaya çıkan ve her sonraki hamilelikte daha da büyüyen sağlık sorunları şunlardır:
1. Baş dönmesi, mide bulantısı, baş ağrısı, migren.
2. Bel ağrısı.
3. Diş kanamaları
4. Saç dökülmesi
5. Kemik ağrıları, romatizma, kemik erimesi
6. Yüksek tansiyon
7. Şeker
Bu rahatsızlıklar ikinci doğumdan sonra kalıcı olmaya başlar.
Kadınlarda erkeklere göre 3 kat daha kemik erimesi görülmesinin asıl sebebi budur.
Aslında bu doğada annenin isteğine bırakılmamıştır. Bu yüzden otomatik olarak hamile kalan insanların iştahı açılır. Özellikle sebze ve meyveye, turşuya, zeytine düşkünlük başlar. Bu aslında hamilelikle devreye giren bebeğin beslenme mekanizmalarıdır.
Doğada ki hiçbir hayvan bu konu da yanlış yapmaz. Ancak modern toplumların çok basit bir çıkmazı vardır.
O çıkmaz ise bilgidir. Bilgi ise yüklüdür. Daha doğru bir deyimle kirlidir.
Modern toplumların gelişmesinden bu yana, hemen her bilgi ya pazar yaratmak amacıyla, ya da var olan pazarı korumak ve genişletmek amacıyla yapılır.
Tabiki bu bilgi üretimi gittikce karmaşıklaşıp kompleks hale gelince, artık bu bilgiyi ne kontrol etme olanağımız ne de doğrulama olanağımız kalmıştır. Bu bilgi karmaşasında çoğumuzun tuttuğu bir yol vardır.
Bu yol ise, ya toplumsal olarak uzmanlaştırdığımız kişilerin bilgisine sığınmak ya da inandığımız, güvendiğimiz birisine sormak. Bu konuda ikisinin bilgisinin, sadece yargılardan oluştuğu hiç aklımıza gelmez.
Yargılar ise o kişilerin doğruları ve yanlışlarıyla sınırlıdır.
Halbuki bu konuda yolumuzu bulmak için en önemli ölçü aracı vücudumuzun kendisidir.
Hamile iken insanın canı bir şeyleri daha çok çekmesi boşuna değildir.
Bu yüzden vücudumuzu doğru anlamamız bizim için en bilge yoldur.
Dikkat etmemiz gereken en önemli şey ise vücudumuzun isteğini yerine getirirken yanlış nesnelerden uzak durmamız gerekir. Bunu nasıl yaparız? Bu da aslında oldukça basittir.
Canınız içmek istiyorsa sadece su içeceksiniz, en doğalından. Doğa ne çayı,ne colayı tanır.
Siz içmek istediğiniz zaman su yerine bunları içerseniz, yanlışlarınızı büyütürsünüz.
Canınız yemek istiyorsa gene en doğalını yemeniz gerekir. Bunun yerine ekonominiz yetiyor diye her akşam restoranlarda tıka basa yerseniz gene yanlış yapmış olursunuz.
Bayanların periyot dönemlerinde düştüğü sağlık sorunlarının sebebi de aynıdır.
Vücut bebek için hazırladığı suyu, anne hamile kalmayınca dışarı atar.
Bu atılanın yerine yenisini hazırlamak zorundadır. Bu yüzden gene benzeri sıkıntılar artar. Var olan sorunlar ise ağırlaşır.
Bu kişilere önerimiz ALKALİ MİNERALLİ CANLI su kürünü özellikle hamilelerde olduğu gibi, periyot dönemi başlamadan birkaç gün önce artırmaktır.
Bugün genç bayanların hamile kalamamasının, düşük ve ölü doğumların birinci sebebi, annenin yeterince baş suyu üretememeleridir.
İkinci sebebi ise yüksek derecede,bilgisayarlar,yüksek gerilim hatları, cep telefonları, kablosuz telefonlar, klima türü elektronik aletlerden yayılan elektro manyetik dalgalar, mikro dalga fırınlar ve baz istasyonlarından yayılan radyasyona tabi kalmalarıdır.Bu örnekleri çoğaltmak çok kolay ne yazık ki.
Yeterince baş suyu üretemeyen anneler çocuklarını erken dünyaya getirmek zorunda kalmaktadırlar. Bu çocukların hemen hepsi sezeryan ile alınmaktadır.
Sezeryan ile dünyaya gelen çocuklar, anne sütü de alamadıkları için hazır mama ile beslenmekteler.
Bütün bu olumsuz yaşam koşulları bu çocukların, çocuk yaşlarda alerjik hastalıklarla, astıma ve diğer ağır hastalıklarla tanışmalarına neden olmaktadır.

Sup Alkali pH Su Damlası

l bir bardak suya damlatılan Alkali Su Damlası, suyun pH değerini (suyun orijinal pH değerine bağlı olarak) 9-10’a getirir. Alkali Damla‘nın herhangi bir besin değeri veya “tıbbi olarak” tedavi edici özelliği yoktur. Sadece fazla vücut asitlerini nötralize ederek kanı inceltir, dolaşımı daha sağlıklı hale getirir.

HANGİ PH ALKALİ SU DAMLASINI ALABİLİRİM?

İmece Sistem Network Marketing ürünümüz olan Sup Alkali pH Su Damlasını kullanmanızı öneriyoruz.  Aşşağıdaki linkten veya görsele tıklayarak ürüne ulaşabilirsiniz. Ürünü sipariş etmek için bağımsız temsilcilerimize ulaşabilir yada siz bağımsız temsilcimiz olarak bu ve benzeri tüm sağlıklı ürünleri kullanarak , kullandırarak para kazanabilir. Hayatınızı sağlıklı bir şekilde geçirebilirsiniz.

SUP ALKALİ PH SU DAMLASI

Sağlıklı Hayat İçin

Abone Ol

Aylık e-posta listemize kaydolarak en son haberleri, yeni yazılarımızı ve ürünlerimizi doğrudan gelen e posta kutunuza alırsınız.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.